Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Szczakiel: w moich czasach była zupełnie inna atmosfera na Śląskim

Szczakiel: w moich czasach była zupełnie inna atmosfera na Śląskim

Żużel | 21 września 2018 10:22 | Maciej Baraniak
Leon Madsen
fot. Dominika Kolasińska
Leon Madsen

- Dużo rzeczy tu wciąż jest takich jak było, ale w środku stadion jest trochę inny niż wcześniej - przyznał w rozmowie z Maciejem Baraniakiem pierwszy polski indywidualny mistrz świata na żużlu, Jerzy Szczakiel.

 

- Rozmawiamy tuż po ostatniej w tym sezonie rundzie Tauron Speedway Euro Championship organizowanej przez firmę One Sport. Jak oceniłby pan te zawody?
- Zawody były bardzo ładne, obserwowaliśmy trochę walki na torze i Leon Madsen zasłużenie wygrał. Jeździł poprawnie, miał bardzo ładny styl. Jarek Hampel miał trochę pecha, kiedy w pierwszym biegu przyjechał czwarty. Później jednak szło mu dobrze, ale po prostu zabrakło punktów.


- Zabiło panu mocniej serce, kiedy Kacper Woryna przy ogromnym dopingu publiczności wyjeżdżał do każdego wyścigu? Nie ukrywajmy, że ten początek turnieju na Stadionie Śląskim miał fantastyczny, kiedy po czterech seriach startów miał na swoim koncie 11 punktów.
- Tak, zgadza się, dlatego wygrywał i jeździł przy tym bardzo skutecznie. Jak ja tu jeździłem to były zupełnie inne czasy i inna też atmosfera.


- To przecież pan był pierwszym polskim mistrzem świata na żużlu, kiedy pokonał 2 września 1973 roku na tym stadionie Ivana Maugera! Zakręciła się łezka w oku?
- Tego się nie zapomina i to się jeszcze pamięta. Ten tunel jest taki sam jak był, gdzie mieliśmy parking i wchodziło się do szatni. Dużo rzeczy tu wciąż jest takich jak było, ale w środku jest trochę inny niż wcześniej.


- Jeśli chodzi o zawody ligowe, śledzi pan nasze rozgrywki? Szykuje się wielki finał w Nice PLŻ pomiędzy ROW Rybnik i Motorem Lublin. I nie zapomnijmy też o walce w PGE Ekstralidze i drugiej lidze.
- Muszę to ,,przerobić’’, bo to wszystko mnie interesuje. Nawet Leszno z Gorzowem, ale myślę, że mistrzem może być drużyna z Leszna - mają dobry skład.


- A w walce o brązowe medale pomiędzy Betard Spartą Wrocław a Włókniarzem Częstochowa jak się pan zapatruje?
- Chyba będzie Sparta…


-A w walce o awans do PGE Ekstraligi, ROW Rybnik?
- Tak wygląda na to.


-Przyzna pan szczerze, że podczas ostatniej rundy finału Tauron SEC frekwencja dopisała. W porównaniu do meczu Polska vs Reszta Świata rozgeranym niedawno w Chorzowie.
 -Tak, było, było, bo to już była druga impreza i myślę, że przy następnych może być już cały stadion. Wtedy było za mało reklamy i niektórzy nawet nie wiedzieli, że takie zawody będą.

 

Rozmawiał:
Maciej Baraniak


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)