Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Brace Yourself… Winter is staying!

Brace Yourself… Winter is staying!

Żużel | 02 kwietnia 2013 23:15 | Jakub Kacprzak


1 kwietnia miał być tradycyjnie dniem w speedway bogatym. W końcu, po długiej przerwie motocykle miały wydać ryk, żużlowcy ujarzmić swe maszyny, a kibice poczuć ten jedyny w swym rodzaju zapach metanolu. Jednak wszystkie plany legły w gruzach. Powodem jest oczywiście nieustająca zima, która nie dość, że zabrała nam tradycyjną inaugurację, to na dodatek spowodowała, że i kolejna kolejka została przesunięta. Wszystko to powoduje, że zawodnicy, kibice, mechanicy i reszta ludzi związanych z czarnym sportem, ma spory problem. Problem, którego nie sposób rozwiązać.


Fatalna pogoda, zalegający śnieg i niskie temperatury powodują, że w wielu miastach nie można nawet przeprowadzić treningu. Dla wielu żużlowców, którzy np. nie startują w zagranicznych ligach i nie jeżdżą w cyklu Grand Prix sytuacja jest bardzo ciężka. Wściekli mają prawo być także kibice, którzy nie mają szansy na oglądanie swej ukochanej dyscypliny. Nastał w żużlu zastój, którego nic nie jest w stanie zmienić. Dopóki pogoda się nie zmieni, śnieg nie stopnieje, to nie mamy szans na to, by speedway wrócił. Warto tu również pamiętać, że przez kolejne odwoływane kolejki i zawody cierpią sponsorzy i kluby. Przygotowanie nawierzchni po tak długiej zimie będzie niezwykle trudne i czasochłonne. Do tego trzeba będzie uprzątnąć obiekty z błocka, pomyć krzesełka i doprowadzić stadion do ładu.


Ja żartowałem z Piotrem Szymańskim, przewodniczącym GKSŻ, że ligę warto byłoby przenieść do Kataru. Ciepło, szejkowie szastają kasą na lewo i prawo, do tego paliwo tam tańsze od wody. I do tego pewna pogoda! Ale już tak całkiem poważnie. Zastanawia mnie jak będzie wyglądać powrót speedwaya po tej niespodziewanie dłuższej przerwie. Jaki będzie poziom w niższych ligach? Czy tory będą odpowiednio przygotowane? Pytań jest wiele, a odpowiedzi nie znamy. Co gorsza brak żużla powoduje, że ciężko jest do niego przekonać nowe osoby. Złe warunki atmosferyczne są problemem czarnego sportu od dawien dawna. Obecna sytuacja to tylko uwypukla i pokazuje, że trudno jest, by speedway wybił się ponad inne dyscypliny w sytuacji, gdy tak wiele zależy od aury.


Ja chciałbym wrócić już na żużlowy stadion i móc poczuć niepowtarzalną atmosferę żużla. Zamiast tego przytoczyć mogę jedynie znane wszystkim fanom Gry o Tron słowa: Brace Yourself! Winter is… Staying!
 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)