Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Żużlowe święto w Ostrowie Wielkopolskim

Żużlowe święto w Ostrowie Wielkopolskim

Żużel | 23 kwietnia 2013 18:10 | Patryk Pankowiak
Jarosław Hampel podczas spotkania Polska - Reszta Świata
fot. Marcin Karczewski | superstar.com.pl
Jarosław Hampel podczas spotkania Polska - Reszta Świata

Nie od dziś wiadomo, że Ostrów Wielkopolski to miasto żyjące i kochające sport. Można nawet rzecz, że lokalni kibice mieszkają w "sportowym raju". Nad Ołobokiem prężnie rozwija się bowiem wiele dyscyplin, od piłki nożnej, po koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną włącznie. Nie można zapomnieć również o żużlu, który w mieście liczącym ponad 72 tysiące mieszkańców ponownie odradza się niczym "feniks z popiołów" i cieszy się coraz większą popularnością.


Doskonałym dowodem na to, że ostrowski speedway staje na równe nogi jest organizowana 1. maja impreza, w której wezmą udział czołowi jeźdźcy świata.


Tym razem zwycięstwo?
Mecz Polska - Rosja, który rozegra się już niebawem na lokalnym owalu będzie wspaniałą okazją do rewanżu za ubiegłoroczne spotkanie, w którym polscy juniorzy z Tomaszem Gollobem w składzie zremisowali z reprezentacją Sbornej. Ranga zawodów jest tym razem nieporównywalnie wyższa.


W składzie biało-czerwonych wystąpi na pewno obecny lider cyklu Grand Prix - Tomasz Gollob oraz znany i podziwiany przez wielu - Jarosław Hampel. Z orzełkiem na kewlarze zaprezentują się również Krystian Pieszczek, Piotr Pawlicki, Łukasz Sówka i rodowity ostrowianin - Michał Szczepaniak.


Punkty dla Rosji zdobywać będzie natomiast niekwestionowany najszybszy żużlowiec największego państwa świata - Emil Sajfudinow, a pierwszą linię wsparcia stanowić będą utalentowani Grigorij Łaguta oraz Roman Powazhny. W międzynarodowym wydarzeniu wezmą udział jeszcze Witalij Biełousow, Ilja Czałow oraz Władimir Borodulin, który podobnie jak Szczepaniak broni na co dzień barw lokalnej I-ligowej Ostrovii Ostrów.


Trzeba więc przyznać, że obsada obu drużyn narodowych prezentuje się naprawdę okazale, a pierwszego dnia maja czeka nas wiele emocji. Rywalizacja polskich i rosyjskich żużlowców najprawdopodobniej przyciągnie również wielu sympatyków "czarnego sportu" z całego kraju przed telewizory, ponieważ istnieje spore zainteresowanie przeprowadzeniem bezpośredniej relacji. Organizatorzy zapewniają ponadto, że na kibiców czeka też szereg innych atrakcji. Swoją obecność na środowym spotkaniu potwierdziła już choćby firma Monster Energy, która na Stadionie Miejskim otworzy swoje stoiska.


Zwycięzca międzynarodowego spotkania Polska - Rosja otrzyma po zawodach Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego - Jarosława Urbaniaka. Start środowej imprezy zaplanowano na godzinę 18:00, a bilety można już nabywać poprzez stronę internetową kupbilet.pl lub codziennie w siedzibie klubu.


Ceny:
Bilet ulgowy - 20 zł, bilet normalny - 30 zł, bilet na trybunę główną - 50 zł.

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)