Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Pogrom lidera w Częstochowie

Pogrom lidera w Częstochowie

Żużel | 07 lipca 2013 20:58 | Damian Wiśniewski
Grigorij Łaguta
fot. Facebook.com
Grigorij Łaguta

W niedzielne popołudnie rozegrał się hit 13 kolejki Enea Ekstraligi, trzeci w tabeli Włókniarz podejmował Unibax Toruń. Spotkanie zakończyło się niespodziewanie bardzo wysokim zwycięstwem gospodarzy, 54:36.

 

Obie drużyny podeszły do tego pojedynku mocno osłabione. We Włókniarzu zabrakło Emila Sajfutdinowa, a w Unibaxie Chrisa Holdera. Indywidualny mistrz świata uległ groźnemu wypadkowi na torze w Anglii i może nie wrócić do wyścigów nawet do końca sezonu.

 

Pierwszy bieg padł łupem zawodnika gości, Kamila Brzozowskiego, który prowadził od startu do mety. Ostatni na metę wjechał jego kolega z zespołu, junior Emil Pulczyński.

 

Drugi bieg, to rywalizacja juniorów, którą zdecydowanie wygrali gospodarze. Pierwszy na mecie był Adam Strzelec, drugi Adam Czaja. Stawkę zamknęli Pulczyński i Przedpełski.

 

Start trzeciego wyścigu wygrał Szombierski, jednak po chwili bieg został przerwany, dlatego że Rune Holta zawadził o Adriana Miedzińskiego i się wywrócił. Rywalizację wznowiono w pełnym składzie. Drugi start wygrał właśnie Norweg z polskim paszportem, ale już na kolejnym wirażu wyprzedził go Szombierski. Na trzecim okrążeniu trzecią pozycję na rzecz Warda stracił również Adrian Miedziński. Ostatecznie Holta popełnił błąd na ostatnim wirażu i nie dojechał do mety.

 

Bieg czwarty najlepiej rozpoczął Tomasz Gollob, to on objął prowadzenie na pierwszym zakręcie. Do końca nie mógł być on jednak spokojny, gdyż wciąż naciskał go Adam Strzelec. Zwyciężył ostatecznie doświadczony Gollob, a wyścig zakończył się trzecim już remisem.

 

Wyścig piąty najlepiej zaczął Rune Holta, któremu od razu i do samego towarzyszył kolega z zespołu, Szombierski. Drugi już wyścig na 5:1 dla gospodarzy.

 

Start szóstego wyścigu w walce z Łagutą wygrał Miedziński. Już na pierwszym zakręcie drugiego okrążenie Rosjanina ostro zaatakował Ward, jednak przegrał tę walkę. Do końca rywalizacji tak właśnie wyglądała kolejność Miedziński – Łaguta – Ward – Czaja. Wyścig na 2:4.

 

Siódmy bieg zakończył się kolejnym remisem. Start i cały wyścig wygrał Holta, na drugim miejscu przyjechał Przedpełski, na trzecim Gollob.

 

W biegu ósmym trener gości postanowił, że Kamila Pulczyńskiego zastąpi Tomasz Gollob. Bardzo emocjonujący start wygrał Łaguta, tuż za nim byli Brzozowski i polski były mistrz świata. Tego ostatniego wyprzedził jeszcze Strzelec i w takiej kolejności zakończyła się ta rywalizacja. 4:2.

 

Wyścig dziewiąty i kolejna świetna jazda Łaguty, który zdobył kolejne trzy oczka. Za jego plecami przyjechał kolega z zespołu, Jepsen Jensen. Duńczyk fatalnie rozpoczął ten wyścig, jednak jego w trakcie wyprzedził i Miedzińskiego i Warda.

 

W biegu 10 mieliśmy kolejną rezerwę taktyczną. Za Emila Pulczyńskiego pojechał Łukasz Przedpełski. Bieg ten lepiej rozpoczęli goście, dwójka Gollob – Przedpełski od razu objęła prowadzenie. Jednak na drugim okrążeniu, tego młodszego wyprzedził Holta. To nie był jednak koniec wyczynów Norwega z polskim paszportem. Na finiszu w fantastycznej walce wyprzedził on Tomasza Golloba.

 

Kolejny wyścig rozpoczął się znów fantastycznym startem Łaguty. Za plecami Rosjanina od początku do końca jechał Jensen, trzeci był Miedziński, czwarty Brzozowski. 5:1.

 

W wyścigu 12 Ward pojechał jako rezerwa taktyczna za Kamila Pulczyńskiego. Start wygrał Czaja, jednak już na początku drugiego okrążenia wyprzedził go Ward, panowie ponownie zamienili się miejscami na pierwszym wirażu czwartego okrążenia. Na finiszu Holte minął Przedpełski i mieliśmy remis 3:3.

 

Start biegu 13 wygrał Jensen i utrzymał to prowadzenie do samego końca. Ciekawie natomiast dział się za nim, gdzie co chwile mijali się Ward i Szombierski, a drugi ostatecznie przyjechał Australijczyk. Ostatni Tomasz Gollob.

 

14 wyścig i kolejne lanie lidera. Fantastycznie wystartował Szombierski i na pierwszej pozycji dojechał do mety tuż za nim Jensen, potem Miedziński i Brzozowski. 5:1

 

Start i zarazem finisz ostatniego wyścigu niespodziewanie dzisiaj dla gości. Pierwszy Ward, drugi Gollob, trzeci Holta, Łaguta nie dojechał do mety.


Włókniarz Częstochowa – Unibax Toruń 54:36
Bieg 1: Brzozowski (3), Jensen (2), Szombierski (1) E. Pulczyński (0)
Bieg 2: Strzelec (3), Czaja (2), Pulczyński (1), Przedpełski (0)
Bieg 3: Szombierski (3), Ward (2), Miedziński (1), Holta
Bieg 4: Gollob (3), Strzelec (2), Łaguta (1), Pulczyński (0)
Bieg 5: Holta (3), Szombierski (2), Brzozowski (1),K. Pulczyński (0)
Bieg 6: Miedziński (3), Łaguta (2), Ward (1), Czaja (0)
Bieg 7: Holta (3), Przedpełski (2), Gollob (1), Jensen (0)
Bieg 8: Łaguta (3), Brzozowski (2), Strzelec (1), Gollob (0)
Bieg 9: Łaguta (3), Jensen (2), Ward (1), Miedziński (0)
Bieg 10: Holta (3), Gollob (2), Przedpełski (1), Szombierski (0)
Bieg 11: Łaguta (3), Jensen (2), Miedziński (1), Brzozowski (0)
Bieg 12: Czaja (3), Ward (2), Przedpełski (1), Holta (0)
Bieg 13: Jensen (3), Ward (2), Szombierski (1), Gollob (0)
Bieg 14: Szombierski (3), Jensen (2), Miedziński (1), Brzozowski (0)
Bieg 15: Ward (3), Gollob (2), Holta (1), Łaguta

 

Pozostałe wyniki 13 kolejki
Unia Tarnów – PGE Marma Rzeszów 53:37
Lechma Start Gniezno – Stal Gorzów 45:45
Stelmet Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 49:41
Polonia Bytom – Unia Leszno 38:52

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)