Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel DPŚ: Spokojny awans Polaków

DPŚ: Spokojny awans Polaków

Żużel | 14 lipca 2013 17:58 | Damian Wiśniewski
Maciej Janowski
fot. Wojciech Tarchalski / Superstar.com.pl
Maciej Janowski

Nie byliśmy świadkami wielkich emocji w pierwszym półfinale Drużynowego Pucharu Świata na żużlu w Częstochowie. Do finału bez najmniejszych kłopotów awansowali Polacy, w barażach wystąpi Australia i Łotwa, z rywalizacją pożegnała się Rosja.

 

Prawie każda z ekip podeszła do tego półfinału mniej lub bardziej osłabiona. W naszej reprezentacji zabrakło Tomasza Golloba, który wycofał się z wyścigów z powodu kontuzji pleców, u Australijczyków Chrisa Holdera, ale najbardziej osłabienie wystąpili Rosjanie. Z powodu kwestii finansowych nie wystąpili bracia Łagutowie oraz Emil Sajfutdinof.

 

Od pierwszych biegów zarysowała się przewaga naszych reprezentantów, którzy przez cały dzisiejszy turniej tylko raz zaliczyli zero i to przez defekt maszyny Patryka Dudka. Dokonał się on na ostatniej prostej, kiedy Polak już miał wjeżdżać na metę jako zdecydowany lider. Na szczególną pochwałę zasługuje dzisiaj postawa Macieja Janowskiego, który zdobył 13 oczek.

 

Polacy spokojnie wygrali zdecydowaną większość wyścigów.

 

Naszym największym dzisiejszym rywalem mieli być Australijczycy, ale oni jeździli bardzo nierówno. Najlepszym dowodem ich dzisiejszej raczej kiepskiej dyspozycji, niech będzie fakt, iż jadąc jako dżoker Darcy Ward nie przywiózł ani jednego punktu.

 

Ostatnie miejsce gwarantujące występ w barażach zajęli Łotysze, ale paradoksalnie nie jest to zaskoczeniem. A to z powodu konfliktu w kadrze rosyjskiej. Trener tej reprezentacji postawił praktycznie na samych młodzieżowców, co nie mogło skończyć się dobrze. Rosjanie w 20 biegach zdobyli tylko 14 punktów, 13 mniej od Łotwy.

 

Wynik pierwszego półfinału Drużynowego Pucharu Świata:
1. Polska 48 pkt. – awans do finału
2. Australia 34 pkt. - baraże
3. Łotwa 27 pkt. - baraże
4. Rosja 14 pkt.

 

Składy:
1. Polska
Dudek, Hampel, Kasprzak, Janowski

 

2. Australia
Watt, Doyle, Batchelor, Ward

 

3. Łotwa
Poudżuks, Bogdanow, Gieruckis, Lebiediew

 

4. Rosja
Kułakow, Borodulin, Czałow, Kurdiaszow

 

Już jutro, o 20:30 w King’s Lynn rozegra się drugi półfinał. Wystąpią w nim: Dania, Wielka Brytania, USA i Szwecja. Baraże w czwartek, finał w sobotę. Obie te imprezy rozegrają się w czeskiej Pradze.

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)